Chevrolet  Impala1973 

یک آمریکایی بزرگ با ارزش دیگر. این شعار آن سال ایمپالا بود.

در این سال ایمپالای جدید با قیمت بیشتر از مدل های قبلی تولید شد ، البته با فضا و جای بیشتر و با کیفیت سواری بهتر.

در آن سال مدیران جنرال موتورز و طراحان این اتومبیل اصل را بر راحتی  بیشتر بنا نهادند که این عامل باعث شد که این مدل به طور قابل ملاحظه ای از مدل های قبلی گرانتر شود.

ایمپالا یک ماشین مردم پسند بود که سال به سال در آمریکا محبوبیت بیشتری پیدا می کرد و وقتی مدل جدیدی  ارائه می داد بدون چون و چرا کاپیتانی در زمین بازی بود.

در این سال به چهره ایمپالا چه از جلو و چه از عقب تغییراتی داده شد. در سپر جلو اصلاحاتی انجام شد که در بهبود یافتن آن نقش بسزایی داشت.چراغهای عقب بر روی سپر قرار گرفتند.سیستم تهویه اتومبیل قویتر شد و طراحی داخلی هوشمندانه ای برای این مدل در نظر گرفته شدکه علاوه بر اینها هر خریداری قادر بود که آپشنهایی نظیر قالپاقهای پره ای ریز و چراغ مطالعه و . . . سفارش دهد.

ایمپالای استاندارد به صورت نرمال لیستی بلند بالا از مشخصات و آپشنهای گوناگون را دارا بود که در آن سالها برای مردم بسیار جذاب بودند ، مانند فرمان هیدرولیک دارای تنظیم حالت های مختلف ( فرمان بشکن و تلسکوپی ) ، ترمزهای دیسکی جلو و . . .

در داخل کابین این اتومبیل صندلی ها و داشبورد با هماهنگی خاصی از چرم و پارچه شکل گرفته که بیشتر با رنگهای مشکی یا آبی و یا سبز تولید شده اند که البته قابل سفارش برای رنگهای دیگر هم بوده است.ظرفیت باک این خودرو ۲۴ گالن ( حدود ۹۱ لیتر ) می باشد که ازمدلهای قبلی بیشتر بوده یعنی که این اتومبیل برای مسافرت های طولانی ساخته شده است.

در این سال ایمپالا با اتاقهای مختلفی تولید می شد که در ذیل به آنها اشاراتی می شود.

 

The Impala Custom Coupe

سقف این اتاق شکل زیبا و خاصی را داراست که با کناره های بدنه اتومبیل هارمونی بسیاری دارد و ضمنا دارای پوشش چرم  می باشد.

 

The Impala Sport Coupe

فضای کافی برای ۶ سرنشین با یک فرم اسپرت ، یک طراحی با سلیقه که شامل یک جلو پنجره مشبک پهن و سپر عقبی که روی آن چراغها در هر طرف به سه واحد مجزا تقسیم شده اند.

 

The Impala Sport Sedan

این اتاق به صورت چهار در و بدون ستون وسط می باشد که هم بسیار زیبا و با پرستیژ است و هم حالت اسپرت دارد در کل یک ترکیبی اززیبایی آمیخته با راحتی و آسودگی می باشد و بعلاوه سوار و پیاده شدن در صندلی عقب نیز راحت تر است.

 

The Impala 4-Door Sedan

این مدل یک اتومبیل چهار در معمولی می باشد که دارای ستون وسط نیز هست.

 

The Impala Station Wagon

این مدل همینطور که از اسمش پیداست دارای اتاق چهاردر استیشن می باشد.


 

در صورت نیاز به مشخصات این اتومبیل می توانید در قسمت نظرات از ما سوال بپرسید.

 

+ نوشته شده در  دوشنبه نوزدهم بهمن ۱۳۸۸ساعت 14:24  توسط امیر قنبری   |